یکشنبه, 02 آذر 1393 10:44

موزه ها و بناهای قديمی در تور چین

نوشته‌شده توسط 
امتياز اين آيتم
(0 راي)

 

سوژو – معبد باغ غربی تورچین
در ٥٠٠ متری غرب باغ لینگرنگاین، معبد باغ غربی بر روی باغ قدیمی که وقف بوداییها شده بود، بنا شده است. در تالار آرهات این معبد، مجسمهی گوانیین با ٤ چهره و ١٠٠٠ دست قرار گرفته است. تالار سلطنتی مینگ هم در گوشهی دیگر این معبد قرار دارد و در سال ١٨٦٠ توسط سربازان آتش زده شد ولی آن را بازسازی کردند.

سوژو – معبد راز درتورچین
در دل بازار سوژو، معبد راز قرار گرفته است که قدمت آن به سال ٢٧٥ و ٢٧٩ میلادی باز می گردد. تالار بزرگ سَنکینگ در این معبد، دارای ٦٠ ستون و دو سقف لبهدار است که تاریخ ساخت آن به ١١٨١ میلادی باز میگردد.

درتورچین دیدنیهای منطقه ی هَنگژو
این شهر در کنار رودخانهی یانگ تِسه قرار دارد و مرکز استان ژِجیانگ است. هنگ ژو در ١٨٠ کیلومتری جنوب غربی شانگهای قرار گرفته. این شهر برای مدت ١٠٠٠ سال یکی از پر رونقترین و مشهورترین شهرهای چین بوده و علاوه بر این، هنگژو برای مناظر زیبای طبیعی و آثار باستانیاش نیز مشهور است و معروفترین مکان دیدنی این شهر دریاچهی غربی است.
این شهر حدود ٢٢٠٠ سال پیش در دوران امپراتوری سلسلهی کینگ تاسیس شد، ولی دیوار آن تا زمان امپراتوری سلسلهی سوی ساخته نشد. هنگژو یکی از هفت شهر باستانی چین است. این شهر از سال ٩٠٧ تا ٩٧٨ میلادی پایتخت پادشاهی وویو بود و در طول قرن ١٠ میلادی یکی از سه شهر فرهنگی در جنوب چین بوده است.

 

دفعات مطالعه 33993 مورد تاريخ آخرين ويرايش یکشنبه, 02 آذر 1393 10:44

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

دانستنی های تور چین

طراحی سئو ، بازاریابی اینترنت ، شرکت تجارت الکترونیک پویا سامانه ونک www.pouyaweb.net